• index
  • irjon-nekunk
Vissza a főoldalra
Reformáció ma – megújulás
2017. 09. 02.
Kálvin Kiadó

Sorozatunk nyolcadik részében a Kálvin Kiadó reformációi könyvajánlójának a reformáció mai hatásaival, a megújulással foglalkozó kiadványait mutatjuk be.

Czövek Tamás (szerk.): Írd meg, amiket láttál

Hét lakótelepi gyülekezet

Magyarországon több mint kétmillió ember él lakótelepeken, mely városrészek egyre több problémával küszködnek. Sokáig kívül estek az egyházak működési területén, nélkülözve templomot és gyülekezetet. Az elmúlt 20 évben számos missziói szemléletű lelkész fordult a lakótelepek felé, kezdett evangelizálni és közösséget építeni a toronyházak között. A könyvben hét lakótelepi református gyülekezet (Budapest-Gazdagrét, Budapest-Káposztásmegyer, Budapest-Rákoskeresztúr, Budapest-Őrmező, Pécs-Kertváros, Miskolc Avas-Dél és Szigetszentmiklós-Újváros) történetét ismerhetjük meg.

A/5; 192 oldal; kartonkötés; 1200 Ft

David Plüss – Michael Rahn (szerk.): Beszéljünk az istentiszteletről!

Feedback-módszerek gyűjteménye

Aki valóban alárendeli szolgálatát Isten ügyének és a gyülekezetnek, az figyel azoknak a visszajelzéseire, akik miatt végzi a szolgálatát. Ehhez nyújt segítséget David Plüss, baseli teológiai tanár és Michael Rahn, lelkipásztor, akik írnak az istentiszteletekkel kapcsolatos visszajelzés szükségességéről, módszertanáról, és javaslatot tesznek ezek megvalósítására.

Fordította: Szentgyörgyi László
B/5; 76 oldal; kartonált; 900 Ft

Wolfgang Huber: Az egyház korszakváltás idején 

Társadalmi átalakulás és az egyház megújulása

Az egyház jövőjének kérdését vizsgálva a német teológus professzor szerző a szervezeti kérdések tárgyalását összeköti azoknak a tartalmi szempontoknak a vizsgálatával, amelyek lehetővé teszik, hogy az egyházak részt vegyenek a szellemi orientáció módozatainak feltárásában a jelen feltételek között. A szekularizáció, az értékváltás és pluralizálódás társadalmi tényezőit Huber reformeri perspektívában vizsgálja, hogy így rajzolja meg a jövendő egyháza képének alapvonásait.

Fordította: Szabó Csaba
A/5; 300 oldal; kartonált; 1800 Ft

Püski Lajos: Érdeklődéstől elköteleződésig

Misszió és gyülekezetépítés: koncepciónk és gyakorlatunk

Püski Lajos református lelkipásztor az érdeklődéstől az elköteleződésig vezető utat tekinti át könyvében a debrecen-nagyerdei gyülekezet missziói és gyülekezetépítési koncepciója és gyakorlata alapján. A könyvben leírt felismerések és tapasztalatok hasznos impulzusokkal segíthetik a misszióban és gyülekezetépítésben fáradozókat.

A/5; 176 oldal; kartonált; 990 Ft

Manfred Kock (szerk.): Az egyház a 21. században

Fordította: Szabó Csaba

Milyen lesz a jövő egyháza? Milyeneknek kellene lenniük a gyülekezeteknek, az istentiszteleteknek, és a spiritualitás mely formái fogják szolgálni a 21. század emberét? Ezekre a kérdésekre keresik a választ a szakértő szerzők teológiai, szociológiai és gazdasági vizsgálódá-
saik során, keresvén a jövő ma felvázolható képét.

A/5; 176 oldal; kartonált; 700 Ft

Christian Link – Ulrich Luz – Lukas Vischer: „…kitartóan részt vettek… a közösségben”

Az egység útja az Újszövetségben és ma

A könyv alapvető tézise szerint az egység az egyház állandó, soha véget nem érő feladata, amelyet soha nem lehet végérvényesen megvalósítani. Istentől kapott ajándék, nem nekünk kell „kitalálni”. Szilárd kiindulópontja Krisztus műve és üzenete, mégis állandóan alakulóban van... A feladat nemzedékről nemzedékre változik, mindig új feltételekkel kell számolnunk, a fő irány azonban ugyanaz: fel kell építenünk a Krisztusban való közösséget a szeretet kötelékében. 

Fordította: Galsi Árpád
A/5; 280 oldal; kartonált; 2200 Ft

Korábbi részek: 
Református egyházzene
Református spiritualitás
Kálvinizmus ma
Reformáció és történelem
Reformáció és hitvallás
Kálvin öröksége
Bibliakiadásunk újdonságai